POLITYKA BEZPIECZEŃSTWA

 

Drodzy Goście,

dziękujemy za zainteresowanie oraz zaufanie jakim nas obdarzyliście wybierając Bałtyckie – Hel na miejsce swojego pobytu. 

Jako załoga uwielbiająca  swoich Gości bardzo cieszymy się na to spotkanie.


Z naszej strony podejmujemy wszelkie możliwe działania, aby ten wspólnie spędzony czas był pełen pozytywnych wrażeń. Bardzo zależy nam na zapoznaniu Państwa z Polityką Bezpieczeństwa jaka obowiązuje w naszym obiekcie. Służy ona poprawie jakości pobytu i utrzymaniu jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa Gości i Pracowników przybywających w Bałtyckich pokojach w Helu.


 Ze względu na trwającą pandemię wirusa SARS-CoV-2, wprowadziliśmy w Bałtyckie – Hel czasowe ograniczenia dostępności do usług, wynikające z wytycznych służb sanitarnych oraz rozporządzeń państwowych. Prosimy mieć na uwadze fakt, iż praktycznie wszystkie ograniczenia są wynikiem powyższych zdarzeń, niezależnych od naszego zespołu. Zaimplementowaliśmy wiele nowych procedur, ale również udogodnień, które z jednej strony pozwalają nam w pełni dostosować się do nowych warunków.


LOKALIZACJA

Pokoje Bałtyckie – Hel to nowoczesny, składający się jedynie z 5 pokoi obiekt znajdujący się na ulicy Leśnej w Helu.

Obiekt nasz umiejscowiony jest w budynku wielomieszkaniowym na drugim piętrze.

Pokoje Bałtyckie – Hel graniczą z obszarem leśnym, który jest idealnym miejscem na rekreację . Bogate w jod powietrze i błękitno - zielony horyzont sprzyja kontemplacji podczas wędrówek.

Nasz obiekt znajduje się również w niewielkiej odległości od Morza Bałtyckiego jak również Zatoki Puckiej, które są nieograniczoną przestrzenią do spacerowania i zażywania świeżego, pozbawionego smogu powietrza.


INFORMACJE PODSTAWOWE

Przed zameldowaniem w obiekcie, każdy z naszych Gości jest proszony o dezynfekcję dłoni i podpisanie dokumentu o stanie zdrowia.

Celem maksymalnego ograniczenia ryzyka ewentualnego rozprzestrzeniania się wirusa wszystkie pomieszczenia oraz ich wyposażenie, tj. łazienki, aneksy kuchenne, części wspólne, pokoje są regularnie i szczegółowo dezynfekowane w oparciu o rygorystyczne procedury sanitarno-higienicznych. W częściach wspólnych oddajemy do Państwa dyspozycji kilka stanowisk dezynfekcji rąk. Każdy z naszych współpracowników przed rozpoczęciem pracy ma obowiązek:

• zdezynfekować ręce ,

 • poddać się badaniu temperatury,

• przestrzegać wewnętrznych zarządzeń i procedur minimalizujących ryzyko wzajemnego zarażenia się wirusem zgodnych z wytycznymi GIS, WHO, HACCP oraz dobrymi praktykami branżowymi.


CHECK-IN, PRZYJAZD I ZAMELDOWANIE W BAŁTYCKIE - HEL

W dniu przyjazdu prosimy o chwilowe zaparkowanie pojazdu w okolicy obiektu lub na pobliskim parkingu. Przed wejściem do obiektu wymagana jest obowiązkowa dezynfekcja dłoni płynem z bezdotykowych podajników zlokalizowanych tuż przy drzwiach głównych.

Kolejną czynnością jest dobrowolne poddanie się badaniu temperatury ciała. W przypadku stwierdzenia podwyższonej temperatury powiązanej z innymi symptomami sugerującymi zakażenie wirusem wywołującym COVID-19, obiekt ma prawo odmówić świadczenia usług, a następnie poinformować stację Sanitarno-Epidemiologiczną o zaistniałym fakcie oraz zastosować się do wymaganych procedur.

Maksymalnie skróciliśmy proces check-in. Rachunek lub fakturę przesyłamy na wskazany adres e-mail. Zachęcamy gości do płatności kartą płatniczą.

Gwarantujemy, że klucze przed przekazaniem są zdezynfekowana przez personel.

Po zakończeniu procesu meldunku prosimy o przepakowanie pojazdu do garażu ( jeżeli został przez gościa zarezerwowany ) lub na wybranym , okolicznym parkingu do końca pobytu. Każdorazowo przed ponownym wejściem do obiektu wymagana jest obowiązkowa dezynfekcja dłoni płynem.

Dla Państwa bezpieczeństwa aneksy kuchenne zostają zamknięte do odwołania a pozostałe części wspólne dezynfekowane będą kilka razy dziennie.


PRZYGOTOWANIE POKOI I CZĘŚCI WSPÓLNYCH

Każdy pokój wraz z jego wyposażeniem jest przed każdym przyjazdem wietrzony i dezynfekowany. Każda ze stref wymaga innego procesu czyszczenia i dezynfekcji, a to wszystko po to, aby czuli się Państwo u nas bezpiecznie, a nasze przestrzenie spełniały wszelkie wymagania pod kątem zapewnienia pożądanego stanu higienicznego.

Zgodnie z zaleceniami GIS, na czas pandemii z łazienek zostały usunięte suszarki do włosów. Pościel i ręczniki są prane w temperaturze minimum 60 stopni Celsjusza z dodatkiem detergentu i dostarczane według wymogów sanitarnych.

Część powierzchni wspólnych w obiekcie jest poddawana cyklicznie procesowi dezynfekcji.


CHECK-OUT, WYMELDOWANIE

Goście poproszeni zostaną o podanie dokładnej godziny wymeldowania jednak nie później niż 10:00

Klucze należy zostawić na stoliku w pokoju, zostaną one następnie poddane dezynfekcji.


PROCEDURA POSTĘPOWANIA W SYTUACJI KONTAKTU Z OSOBĄ CHORĄ

W sytuacji wystąpienia realnego zagrożenia kontaktu z osobą będącą nosicielem wirusa SARS-CoV-2 lub przejawiającej objawy choroby płuc COVID-19, wdrażana jest procedura awaryjna.

Gość co do którego będą podejrzenia będzie zmuszony pozostać w pokoju i zostaje wyizolowany we wskazanym pokoju od pozostałych Gości oraz personelu korzystać z jednej łazienki a pozostali gości zostaną „przypisani” do drugiej łazienki do czasu przyjazdu służb medycznych. Osoba taka będzie podlegała nadzorowi telefonicznemu przez obsługę obiektu. Ewentualne wyżywienie będą dostarczane bezkontaktowo. W przypadku kontaktu pracownika z osobą zarażoną, pracownik podlega przymusowej kwarantannie na okres 14 dni kalendarzowych.

INFORMACJE DODATKOWE

Wyznajemy zasadę uczciwej i otwartej komunikacji. Dlatego monitorujemy na bieżąco sytuację w obiekcie, a o wszelkich zmianach i dalszych decyzjach będziemy niezwłocznie informować. W przypadku jakichkolwiek pytań odnośnie rezerwacji czy środków ostrożności, prosimy o kontakt.